Logo
Bir Anne Değişirse Çocuk Değişir

Bir Anne Değişirse Çocuk Değişir

Moremo Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında müşterilerine gönüllü doğum koçluğu hizmeti veriyor

“Bir Anne Değişirse Çocuk Değişir”

Hayattaki en zor şeylerden birisi bir bireyi dünyaya getirip onu yetiştirebilmektir.

İyi bir anne ya da baba olabilmenin ilk şartı önce kendi kişisel özelliklerimizin, eğitimimizin, ekonomik durumumuzun yeterli olmasıdır. Kişi kendisine yetebiliyorsa ancak bir başkasına faydası dokunabilir ki çocuk sahibi olmak başlı başına ciddi bir sorumluluktur. Kişinin önce kendisi bilinçli olacak ki çocuğunu o şekilde yetiştirsin ve de topluma eğitimli, kültürlü, ekonomik yeterliliği olan, kendi özgüvenini kazanmış, amacı olan, sorup sorgulayan yeni nesiller bıraksın.   Aksi taktirde toplumda kendi benliğini kazanamamış, başkaları tarafından yönetilmeye mahkum ,varlığı herhangi bir amaca hizmet etmeyen bir birey meydana gelir.

Bir bebek doğurmak, onun öz bakımını yapabilmek, onun her türlü derdiyle uğraşabilmek  gerçekten  sabır, sükunet isteyen bir şeydir.

Bu süreçte en sıkıntılı dönem  ruhsal ve bedensel olarak anne adayının yıprandığı hamilelik dönemidir. Bu dönemde anne adayları aslında sorun olmayan şeylerden sorun çıkartıp hamilelik sürecini hem kendileri hem de sevdikleri kişiler için zehir edebilmektedir. Günümüzde çalışan anne adaylarının  çokluğu ve teknolojiye rahatlıkla ulaşabilmeleri durumu daha da sıkıntılı hale getirmektedir.

Moremo olarak yıllardır çocukların sağlık ve güvenliğini ön planda tutarak onların gelişimlerine katkıda bulunacak mobilyalar tasarlıyor ve üretiyoruz. Bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine çok önem veriyoruz. Bizden sonrası için de bir şeyler yapabilmek bizim için gerçekten çok önemli. 

Bu bilinçle yolumuza devam  ederken , hamilelik dönemlerinde anne adaylarının hayatlarına dokunabilmenin hem kendisinin hem çevresinin hem de dünyaya getireceği bireyin hayatını olumlu yönde etkileyeceğini düşündük. Bu dönemde anne adaylarımıza yol arkadaşı olabilmek istedik. Belki her anne adayına ulaşamayız ama deniz yıldızı hikayesinde olduğu gibi hayatına dokunabildiğimiz her annede yaratacağımız farkındalık dünyaya getireceği bireylerin hayatlarına olumlu katkılar sağlayacaktır.        

Kurucu ortaklardan Pervin Katana “Uzun yıllardır gönüllü olarak kariyer koçluğu yapıyorum. İşimi daha iyi yapabilmek için İşletme ve halkla ilişkiler bölümünü bitirdikten sonra şu anda hedeflerim doğrultusunda çocuk gelişimi okuyorum. Doğum koçluğu eğitimi aldım. Moremo olarak yaptığımız işin sadece ticari kaygılarla yapılmaması gerektiğine gönülden inanıyorum. Çocukların odaları onların bir numaralı sosyal alanları .Bizler onların odalarını dekore ederek  çocukların hayallerine dokunuyoruz. Gelişimlerini etkiliyoruz. Bana göre çocuk odası mobilya kavramının çok ötesinde. Ticari mantıkla kesinlikle yapılmamalı. Bilinçsiz üreticiler ve satıcılar tarafından üretilip anne ve babalar tarafından bilinçsiz olarak yapılan alışverişler çocuklarınızda özellikle sağlık alanında telafisi olmayan sorunlar yaratabilir.

 “ Bir anne değişirse çocuk değişir” sosyal sorumluluk projemiz  kapsamında çocuk odalarını dekore ettiğimiz annelere gönüllü olarak  doğum koçluğu hizmetini  hediye ediyoruz.

Doğum Koçluğu Nedir? 

Doğum koçluğu ülkemizde birkaç yıldır tanınmasına rağmen ABD ve Avrupa da çok daha eski ve yaygın. Hatta bir çok ülkede zorunlu ve devlet tarafından sağlanan bir imkan.

Doğum koçları gebeliği güzel bir anı olarak hafızalara kazımak için çalışır, Hem fiziksel hem de ruhsal olarak hamileleri rahatlatmayı amaçlar.

Doğum koçları talimat vermez, yönlendirmez. Destek olur sadece. Doğum öncesi ortamının ve ebeveynlerin ruh halinin doğumun sağlıkla ilerlemesi için uygun olmasını  sağlar. 

Doğum Koçu, anne adayına annelik desteği verir. Böylece anne; bedenine, aklına, kendine ve bebeğine güven duyar, en yüksek tatmini yaşar, stresi azalır. Gebeliğin, doğumun ve lohusalığın doğal süreçler olduğuna anneyi ikna eder. Anneye destek olarak doğuma duygusal ve fiziksel olarak hazırlar.

Moremo olarak sosyal sorumluluk projemiz kapsamında anne adaylarına destek olabilmek hem anne adaylarımızı hem de bizleri motive edecektir.

Güzel günlerde buluşabilmek dileğiyle…